Features recyclable, biodegradable, and/or recycled content
Regulator, Tools
Topring 51.220 Airflo Compact Combination Units Filter/Regulator + Lubricator + Gauge, 1/4″ NPT, 150 PSI Max. PSI, Modular – Each
$160.73
| Weight | 1.772 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.53333 × 0.20833 × 0.49166 in |
| Connection Size | 1/4" NPT |
| Max. Air Flow | 18 SCFM @100 PSI |
| Max. PSI | 150 PSI |
| Type | Modular |
| Reduced Pressure Range | 5-125 |
| Bowl Type | Polycarbonate w/steel guard |
| Bowl Capacity | 0.5 fl.oz. fl. Oz. |
| Drain | Semi-auto |
| Series | 200 |

