Extends product life
RoHS (Restricted Hazardous Harmful Substances) compliant
Phthalate-free material
Tools, Tubing
Topring 38.450 Tubing, Air/Water, 0.75″ OD x 100′ L, PVC, Clear, 45 PSI @ 20?C – Each
$167.57
| Weight | 13.786 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.56666 × 0.51666 × 1.43333 in |
| Type | Air/Water |
| Material | PVC |
| Length | 100' |
| Inner Diameter | 0.5" |
| Outer Diameter | 0.75" |
| Colour | Clear |
| Working Pressure | 45 PSI @ 20?C |


