| Weight | 19.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.79166 × 0.58333 × 1.70833 in |
| Type | Air |
| Length | 500' |
| Inner Diameter | 0.375" |
| Outer Diameter | 0.5" |
| Colour | Translucent White |
| Working Pressure | 100 PSI @ 20?C |
| Tube O.D. | 1/2" |
| Material | Polyethylene |
Tools, Tubing
Topring 34.550 Tubing, Air, 0.5″ OD x 500′ L, Polyethylene, Translucent White, 100 PSI @ 20?C – Each
$335.98

