Great value LED light bulb
Offers years of service at reduced energy and maintenance cost
Equivalent to 65W halogen
Electrical, LED Bulb
Sylvania 73954 Contractor Series LED Lamp, BR30, 9 W, 650 Lumens, Medium Base – Pack of 2
$21.67
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.54166 × 0.44166 × 0.31666 in |
| Wattage | 9 W |
| Lamp Life | 11000 hrs. |
| Colour Temperature | 2700 K |
| Lumens | 650 |
| Bulb Shape | BR30 |
| Base Type | Medium |
| CRI | 80 |
| Lamps per Pack | 2 |
| Dimmable/Non-Dimmable | Dimmable |
| Ordering Abbreviation | LED9BR30DIM82710YVRP2 |

