FCC Compliant
NSF Listed: NSF/ANSI Standard 2 ? Food Equipment
No warm-up time, instant-on with full light output and stable lamp to lamp colour
No UV emission
Electrical, LED Bulb
Sylvania 41276-594313811 Light Bulb, T8, 12 W, 2100 Lumens, G13 Base – Case of 25
$339.06
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 0.5 × 0.5 in |
| Wattage | 12 W |
| Lamp Life | 50000 |
| Colour Temperature | 4100 K |
| Lumens | 2100 |
| Bulb Shape | T8 |
| Base Type | G13 |
| CRI | 82 |

