Provides a versatile heavy-duty storage facility for parts storage bins
Rack only
Grey enamel finish
Shipped knocked down
Material Handling & Storage, Shelving Unit
MetalwareInterlok Parts Storage Shelving Unit, Steel, Boltless, 800 lbs. Capacity, 36″ W x 76″ H x 12″ D-(Each)
$526.54
| Weight | 134.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.999 × 0.999 × 0.999 in |
| Kit Type | Starter |
| No. of Shelves | 13 |
| Shelf Capacity | 800 lbs. |
| Material | Steel |
| Width | 36" |
| Depth | 12" |
| Height | 76" |
| Shelving Unit Type | Boltless |
| Style | Open |
| Weight | 144 lbs. |
| Shelf Finish | Grey Enamel |

