Used to hold and contain small items on the shelves
Each shelf box includes 2 dividers
Made from 20-gauge steel
Compartment Drawer Box, Material Handling & Storage
MetalwareInterlok Boltless Shelving Shelf Box, Steel, 5-5/8″ W x 18″ D x 4-3/4″ H, Grey-(Each)
$40.05
| Weight | 3.398 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.7 × 0.7 × 0.5 in |
| Height | 4-3/4" |
| Width | 5-5/8" |
| Depth | 18" |
| No. of Compartments | 1 |
| Colour | Grey |
| Material | Steel |
| Weight | 4.5 lbs. |

