Used to hold and contain small items on the shelves
Each shelf box includes 2 dividers
Made from 20-gauge steel
Compartment Drawer Box, Material Handling & Storage
MetalwareInterlok Boltless Shelving Shelf Box, Steel, 11-5/8″ W x 12″ D x 4-3/4″ H, Light Grey-(Each)
$69.47
| Weight | 4.198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.7114 × 0.7114 × 0.7114 in |
| Height | 4-3/4" |
| Width | 11-5/8" |
| Depth | 12" |
| No. of Compartments | 1 |
| Colour | Light Grey |
| Material | Steel |
| Weight | 3 lbs. |

