Features a 1/4″ diameter steel shank
Flap Wheel, Tools
Merit 08834130644 Mini Flap Wheel, Aluminum Oxide, 80 Grit, 1-1/2″ x 1-1/2″ x 1/4″-(Each)
$9.92
| Weight | 0.122 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.23333 × 0.125 × 0.125 in |
| Diameter | 1-1/2" |
| Grit | 80 |
| Thickness | 1-1/2" |
| Arbor Hole Size | 1/4" |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Max. RPM | 25000 |

