| Weight | 5.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 0.88 × 2.65 in |
| Diameter | 32" |
| No. of Speeds | 3 |
| Usage Type | Commercial |
| Dimensions | 10.6" L x 10.6" W x 32" H |
| Weight | 5.3 lbs. (2.4 kg) |
| Power Rating | 120V/60Hz/55W |
Facility Maintenance, Pedestal Fans
Matrix Industrial Products EB582 32″ Tower Fan with Oscillation, Commercial, 3 Speed, 32″ Diameter – (Each)
$70.79

