| Weight | 6.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.69166 × 0.625 × 0.48333 in |
| Diameter | 6" |
| No. of Speeds | 3 |
| Usage Type | Commercial |
| Colour | Black |
| Voltage | 120 V |
| Power | 40 W |
| Frequency | 60 Hz |
| Overall Height | 32" |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |
Facility Maintenance, Floor Fans
Matrix Industrial Products EA827 Oscillating Tower Fan, Commercial, 3 Speed, 6″ Diameter – (Each)
$69.94
SKU: EA827
Categories: Facility Maintenance, Floor Fans
Tag: Floor Fans
Brand: Matrix Industrial Products
Additional information
Recently Viewed Products
-
High Visibility Jacket
Barry & Boulerice 11-6505-YLXL Freezer Jacket, Polyester, High Visibility Orange, X-Large-(Each)
$60.64 Add to cart -
Material Handling & Storage
Ben-Mor EE1902Y04T4 Polyester Slings, Single Ply, Twisted Eye, Type 4, 2″ W x 4′ L, 3100 lbs. Vertical Cap.-(Each)
$16.51 Add to cart



