Non-woven polyester microfiber
Use with narrow band wet mop handle
Resists linting on rough surface floors
Facility Maintenance, Wet Floor Mop
M2 Professional MW-RF2090 Rough Surface Mop, Microfibre/Polyester, Cut Style-(Each)
$20.79
| Weight | 0.668 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.35833 × 0.29166 × 0.625 in |
| Type | General Use |
| Style | Cut |
| Material | Polyester/Microfibre |
| Height | 7.75" |
| Length | 21" |
| Width | 8" |
| Weight | 182 lbs. |

