Features an engineers scale for light or heavy oils
Packaging is recycable
Oil-Gauging Tape, Tools
Lufkin By Crescent CN1293SDF590N Double-Duty Oil Gauging Tape Measure-(Each)
$327.18
SKU: TBG551
Categories: Oil-Gauging Tape, Tools
Tags: CN1293SDF590N, Double-Duty Oil Gauging Tape Measure, Oil-Gauging Tapes
Brand: Lufkin By Crescent
| Weight | 0.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.999 × 0.999 × 0.999 in |
| Blade Length | 50' |
| Blade Width | 1/2" |
| Graduation Style | Imperial |
| Graduations | 1/8" (3.175 mm) |
| Case Colour | Red/Chrome |
| Blade Colour | Chrome with Black Markings |

