| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.29166 × 0.75 × 0.20833 in |
| Format | 490 ml |
| Colour | Light Blue |
| Container Type | Dual Cartridge |
| Cure Type | Room temperature (ambient) cure |
| FEA (finite element analysis) | Finite strain, Viscoelastic |
| Number of components | 2 |

