Steel trucks provide long lasting durability
Finished in blue enamel and are mounted on two rigid and one swivel 6″ rubber caster
F.O.B. Laval, Quebec
Material Handling & Storage, Tilt Trucks
Laurin 874850000 Tilt Truck, Steel, 1-1/2 cu. yd., 2000 lbs. Load Capacity-(Each)
$2,753.15
SKU: NA992
Categories: Material Handling & Storage, Tilt Trucks
Tags: 874850000, Tilt Truck, Tilt Trucks
Brand: Laurin
| Weight | 320 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.95534 × 3.95534 × 3.95534 in |
| Volume Capacity | 1-1/2 cu. yd. |
| Loading Capacity | 2000 lbs. |
| Bin Material | Steel |
| Overall Length | 66" |
| Overall Width | 30" |
| Overall Height | 48" |
| Steel Gauge | 12 |
| Weight | 320 lbs. |




