| Weight | 8.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 0.5 × 0.5 in |
| Wheel Material | Mold on Rubber |
| Wheel Size | 8" |
| Closed Depth | 4" |
| Open Extension | 21-3/16" |
| Colour | Grey |
| Standard(s) Met | ASTM F2285-04(16) |
Hand Truck Parts & Accessories, Material Handling & Storage
KLETON MN035 Wheel Assembly-(Each)
$68.00
SKU: MN035
Categories: Hand Truck Parts & Accessories, Material Handling & Storage
Tags: Hand Truck Parts & Accessories, MN035, Wheel Assembly
Brand: Kleton

