Ideal for indoor or outdoor use
Protect personnel, work areas, equipment, racking, and more
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 0.69167 × 0.69167 in |
| Overall Length | 5-1/2" |
| Overall Width | 5-1/2" |
| Overall Height | 36" |
| Colour | Yellow |
| Material | Steel |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year Limited |




