High visibility, oil and solvent resistant acetate handle
Precision-machined tip for an exact fit
Limited lifetime warranty
Meets ANSI standards
Slot Keystone Screwdrivers, Tools
Gray Tools 010 Slotted Screwdriver, 3/8″, 14-1/2″ L, Plastic Handle-(Each)
$25.03
| Weight | 0.584 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.20833 × 0.10833 × 0.10833 in |
| Tip Size | 3/8" |
| Shank Length | 10" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Plastic |
| Overall Length | 14-1/2" |
| Weight | 0.6 lbs. |
| Blade length | 10" |
| Overall Dimensions | 14-3/4" L x 1-1/4" W |
| Shank size | 3/8" |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |

