Count on Glad? bags to measure up to the task
Strong and sturdy, they help you avoid the messiest garbage disasters
With the Easy-Tie? flaps you just tie, grab, toss, and you’re done
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Glad 67489800491 184L Garbage Bags, Regular, 35″ W x 48″ L, Black-(Box of 40)
$34.25
| Weight | 4.916 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.83333 × 0.625 × 0.44166 in |
| Strength | Regular |
| Dimensions | 35" W x 48" L |
| Qty/Pkg. | 40 |
| Colour | Black |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |

