Specifically for customers living in municipalities that allow plastic bags, Glad? blue bags can handle all your recyclables and help you avoid the hassle of overflowing blue boxes
The unique ForceFlex Diamond Texture stretches with your trash to prevent rips and tears
Their dependable strength and large capacity means you can recycle more without the spills or messy clean up
Thanks to the drawstring closure it’s easy to carry even heavy bags out to the curb
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Glad 67489115786 45L Recycling Bags, Regular, 30″ W x 33″ L, Blue-(Box of 30)
$17.94
| Weight | 2.006 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.70833 × 0.33333 × 0.54166 in |
| Strength | Regular |
| Dimensions | 30" W x 33" L |
| Qty/Pkg. | 30 |
| Colour | Blue |
| Material | Polyethylene |
| Type | Draw String |

