Count on Glad? bags to measure up to the task
Strong and sturdy, they help you avoid the messiest garbage disasters
With the Easy-Tie? flaps you just tie, grab, toss, and you’re done
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Glad 30313 135L Garbage Bags, Regular, 31″ W x 42″ L, Orange-(Box of 20)
$18.84
| Weight | 1.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.70833 × 0.29166 × 0.54166 in |
| Strength | Regular |
| Dimensions | 31" W x 42" L |
| Qty/Pkg. | 20 |
| Colour | Orange |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |

