| Weight | 22.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 1.25833 × 0.41667 in |
| Drive Size | 3/8" |
| Type | Impact |
| Length | Deep/Standard |
| No. of Pieces | 80 |
| Manufacturer's Warranty | Full Lifetime |
| Size Ranges | 3/16" – 3/4" & 4mm – 21mm |
Socket Set, Tools
Gearwrench 89093 6 Point SAE/Metric Master Socket Set, 80 Pcs, Impact, 3/8″ Drive Size, Deep – (Each)
$409.55

