| Weight | 9.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.98417 × 0.65583 × 0.21333 in |
| Drive Size | 1/2" |
| Type | Impact |
| Length | Deep |
| No. of Pieces | 14 |
| Manufacturer's Warranty | Full Lifetime |
| Includes | 10mm; 11mm; 12mm; 13mm; 14mm; 15mm; 16mm; 17mm; 18mm; 19mm; 21mm; 22mm; 26mm; 27mm |
Socket Set, Tools
Gearwrench 84955N 6 Point Metric Socket Set, 14 Pcs, Impact, 1/2″ Drive Size, Deep – (Each)
$115.43
Recently Viewed Products
-
Handheld Sprayer
Einhell 3415411 Cordless All-Season Hand-Held Spreader, 128 oz. (3.8 L)-(Each)
$80.92 Add to cart -
Pneumatic Orbital Sander
3M AB20327 Self-Generated Vacuum Random Orbital Sander, 6″ Dia., 12000 RPM-(Each)
$280.38 Add to cart






