| Weight | 1.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.35 × 0.23333 × 0.2 in |
| Drive Size (Female) | 1" |
| Socket Size (Male) | 3/4" |
| Overall Length | 2.87" |
| Lock Type | Pin |
| Type | Impact |
| Manufacturer's Warranty | Full Lifetime |
Socket Adapters, Tools
Gearwrench 84297 Adapter Socket, Impact, 1″ Drive, 3/4″ Socket, 2.87″ L, Pin – (Each)
$44.21

