Gear lockers are ideal for athletic team rooms, fire fighter’s equipment or any other application where easy access to uniforms and/or equipment is required
Deluxe gear lockers provide security with optimum ventilation for valuable equipment and uniforms
Wardrobe design interior provides the flexibility to store all different kinds of materials and clothing
Includes three half shelves, one full width shelf, coat bar and lockable doors
Material Handling & Storage, Metal Gear Locker
Gear Locker, Steel, 36″ W x 24″ D x 72″ H, Grey-(Each)
$71,584.30
SKU: FJ913
Categories: Material Handling & Storage, Metal Gear Locker
Tags: FJ913, Gear Locker, Metal Gear Lockers
| Weight | 197 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.08333 × 6.08333 × 3.04166 in |
| Overall Depth | 24" |
| Overall Height | 72" |
| Overall Width | 36" |
| Colour | Grey |
| Material | Steel |
| Assembly Type | Welded (Assembled) |

