Gear lockers are ideal for athletic team rooms, fire fighter’s equipment or any other application where easy access to uniforms and/or equipment is required
Open face and perforated sides make these lockers fully accessible and ventilated
Lockable safety box and foot locker allows for safely storing of valuable goods
Lower shelf functions as a bench which eliminates the need for locker room benches
Includes: Safety box, upper shelf, lower shelf, foot locker and coat bar
Material Handling & Storage, Metal Gear Locker
Gear Locker, Steel, 24″ W x 24″ D x 72″ H, Grey-(Each)
$71,584.30
SKU: FJ898
Categories: Material Handling & Storage, Metal Gear Locker
Tags: FJ898, Gear Locker, Metal Gear Lockers
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.10833 × 6.06666 × 2.06666 in |
| Overall Depth | 24" |
| Overall Height | 72" |
| Overall Width | 24" |
| Colour | Grey |
| Material | Steel |
| Assembly Type | Welded (Assembled) |
| No. of Tiers | 1 |

