Top-of-the-line industrial grade tools designed for intense and continuous use
Ash wood handle
Snow Pusher, Tools
Garant GIPP21KD Pro Snow Pusher, Polypropylene Blade, D-Grip Handle, 20-3/4″ W-(Each)
$32.72
SKU: NE315
Categories: Snow Pusher, Tools
Tags: GIPP21KD, Pro™ Snow Pusher, Snow Pushers
Brand: Garant
| Weight | 3.006 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 0.43333 × 1.725 in |
| Blade Material | Polypropylene |
| Blade Width | 20-3/4" |
| Blade Height | 13-1/4" |
| Handle Length | 45" |
| Handle Material | Wood |
| Handle Type | D-Grip |
| Wearstrip Included | Not Included |
| Weight | 3.5 lbs. |


