2400 Series food contact bags are approved by the Canadian Food Inspection Agency
Manufactured with food safe premium resins, these crystal clear polyethylene bags are ideal for packaging fresh/frozen meat/poultry stored at refrigerated and frozen temperatures
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Food Contact Garbage Bags Food Contact Garbage Bags, Strong, 26″ W x 36″ L, Clear – Case of 200
$38.04
Available on backorder
| Weight | 3.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.34073 × 1.75763 × 1.3228 in |
| Strength | Strong |
| Dimensions | 26" W x 36" L |
| Qty/Pkg. | 200 |
| Colour | Clear |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |

