4-way Articulating Camera Probe for the FLIR VS80 High-Performance Videoscope
Inspection Camera Parts & Accessories, Instruments
FLIR VS80A4-60-2RM VS80 6 mm × 2 m Long 4-way Articulating Camera Probe-(Each)
$6,147.11
| Weight | 1.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.2525 × 0.27625 × 0.0195 in |
| Certification(s) | CE, UKCA, RCM |
| Operating Temperature | -10?C to 60?C (14?F to 140?F) |
| Manufacturer's Warranty | 3 Years |
| Probe Length | 2 m |
| Articulation | 4-Way 110? |
| Depth of Field | 10 mm to Infinity |
| Diameter | 6 mm |
| Field of View | 87.1? |
| Frame Rate | 30 fps |

