9 to 24 compartments
Brass pinned hinges provide strength and durability
Can be stored flat or upright
Divided style (CB499) or double case (CB500) with two cases sonically welded back to back
See-through lids allow quick identification of contents
Small “Satchel” store and organize large, medium, small and flat parts, removable partitions
Compartment Drawer Box, Material Handling & Storage
Flambeau 724-2 Compartment Case, Plastic, 24 Slots, 15-1/2″ W x 11-3/4″ D x 2-1/2″ H, Grey-(Each)
$56.04
| Weight | 2.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.25 × 0.25 × 1 in |
| Height | 2-1/2" |
| Width | 15-1/2" |
| Depth | 11-3/4" |
| No. of Compartments | 24 |
| Colour | Grey |
| Material | Plastic |
| Weight | 2.9 lbs. |

