24 compartments
Brass pinned hinges provide strength and durability
Large “Super Satchel” organise tool cribs, maintenance departments, shop floors and allow complete portability
Moulded integral feet, making ideal presentation cases
See-through lids allow quick identification of contents
Compartment Drawer Box, Material Handling & Storage
Flambeau 1024-2 Compartment Case, Plastic, 24 Slots, 18-1/2″ W x 13″ D x 3″ H, Grey-(Each)
$80.64
| Weight | 3.47866 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.77721 × 0.77721 × 0.77721 in |
| Height | 3" |
| Width | 18-1/2" |
| Depth | 13" |
| No. of Compartments | 24 |
| Colour | Grey |
| Material | Plastic |
| Weight | 3.5 lbs. |

