Slip-resistant, economical runner mat which offers tough work surface protection and increased traction
Perfect for work surfaces, increasing traction and for protecting floor surfaces
Looking for a different/custom size? Contact us!
Indoor Entrance Mattings
Edgewood Matting WRS220400 Wide Rib Matting, Runner, 4′ x 75′ x 1/8″, Black-(Each)
$1,061.65
SKU: NKA148
Category: Indoor Entrance Mattings
Tags: Indoor Entrance Mattings, Wide Rib Matting, WRS220400
Brand: Edgewood Matting
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.001 × 0.001 × 0.001 in |
| Width | 4' |
| Length | 75' |
| Type | Runner |
| Thickness | 1/8" |
| Colour | Black |
| Material | Rubber |
| Traffic | Light-Duty |
| Surface Pattern | Ribbed |
Recently Viewed Products
-
Anti-Fatigue Mattings
Impacto Anti-Fatigue Standing Mat (Each)-Click on options for variations & Details.
$66.26 – $84.71Price range: $66.26 through $84.71 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


