| Weight | 0.638 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.66666 × 0.33333 × 0.33333 in |
| Wattage | 120 V |
| Lamp Life | 5000 hrs. |
| Colour Temperature | 100 K |
| Voltage | 130 V |
| Bulb Shape | BR38 |
| Base Type | E27 |
| CRI | 100 |
| Lamp | Incandescent BR38 flood |
| Qty/Pkg. | 2 |
| Sold/Priced Per | Package |

