| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.35 × 0.2 × 0.33333 in |
| Wattage | 100 W |
| Lamp Life | 2500 hrs. |
| Colour Temperature | 100 K |
| Voltage | 130 V |
| Bulb Shape | A19 |
| Base Type | E27 |
| CRI | 100 |
| Lamp | Incandescent rough service |
| Qty/Pkg. | 2 |
| Sold/Priced Per | Package |

