Contains: Phillips?: #000, #00, #0, Slotted: 1/8″, 3/16″, 1/4″, Rotating end cap for constant finger pressure when driving screws
Cushioned no-slip handle
Precision-machined tip for an exact fit
Meets ANSI standards
Limited Lifetime Warranty
Packaged in a blow mold case
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.66666 × 0.10833 × 0.58333 in |
| No. of Pieces | 7 Pcs. |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Shank Length | 2" |
| Shank Type | Round |
| Type | Philips & Slotted |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |

