High-visibility, cushion-grip handle for maximum user comfort
Tip-type ID at top of the handle provides quick and convenient identification of type style
Precision-machined tip for an exact fit
Meets ANSI standards
Limited Lifetime Warranty
Square Drive Screwdriver, Tools
Dynamic Tools D062204 Square Recess Screwdriver, #3 Tip, Round, 5″ L, Cushion Grip Handle-(Each)
$14.27
| Weight | 0.222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.775 × 0.11666 × 0.11666 in |
| Tip Size | #3 |
| Shank Length | 5" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Overall Length | 5" |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |

