High-visibility, cushion-grip handle for maximum user comfort
Tip-type ID at top of the handle provides quick and convenient identification of type style
Precision-machined tip for an exact fit
Meets ANSI standards
Limited Lifetime Warranty
Square Drive Screwdriver, Tools
Dynamic Tools D062201 Square Recess Screwdriver, #0 Tip, Round, 7-2/5″ L, Cushion Grip Handle-(Each)
$6.66
SKU: NJH937
Categories: Square Drive Screwdriver, Tools
Tags: D062201, Square Drive Screwdrivers, Square Recess Screwdriver
Brand: Dynamic Tools
| Weight | 0.194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.60833 × 0.11666 × 0.11666 in |
| Tip Size | #0 |
| Shank Length | 3" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Overall Length | 7-2/5" |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |



