High-visibility, cushion-grip handle for maximum user comfort
Tip-type ID at top of the handle provides quick and convenient identification of type style
Precision-machined tip for an exact fit
Meets ANSI standards
Limited Lifetime Warranty
Phillips Screwdrivers, Tools
Dynamic Tools D062102 Philips Screwdriver, #2, 8-1/2″ L, Cushion Grip Handle-(Each)
$8.26
SKU: NJH930
Categories: Phillips Screwdrivers, Tools
Tags: D062102, Philips Screwdriver, Phillips Screwdrivers
Brand: Dynamic Tools
| Weight | 0.208 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.69166 × 0.125 × 0.125 in |
| Tip Size | #2 |
| Shank Length | 4" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Overall Length | 8-1/2" |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |
Recently Viewed Products
-
Phillips Screwdrivers
Dynamic Tools D062105 Philips Stubby Screwdriver, #2, 3-4/5″ L, Cushion Grip Handle-(Each)
$6.93 Add to cart



