High-visibility, cushion-grip handle for maximum user comfort
Tip-type ID at top of the handle provides quick and convenient identification of type style
Precision-machined tip for an exact fit
Meets ANSI standards
Limited Lifetime Warranty
Slot Cabinet Tip Screwdrivers, Tools
Dynamic Tools D062002 Slotted Screwdriver, 5/32″ Tip, Round, 8″ L, Cushion Grip Handle-(Each)
$8.24
| Weight | 0.134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.65833 × 0.10833 × 0.10833 in |
| Tip Size | 5/32" |
| Shank Length | 3" |
| Shank Type | Round |
| Handle Type | Cushion Grip |
| Overall Length | 8" |
| Manufacturer's Warranty | Limited Lifetime |

