Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
Cast from nickel-aluminum bronze
Available with aluminum handles
Non-Sparking Wrench, Tools
Ampco W-216AL Adjustable Pipe Wrenches, 7-9/16″, 48-3/100″ Length-(Each)
$2,102.70
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 0.01 × 0.63 in |
| Overall Length | 48-3/100" |
| Size | 7-9/16" |
| Contact Heat Rating | EN 407 Level 1 |
| Coating Colour | Black |
| Cuff Style | Knit Wrist |
| Colour | Black & White |
| b" | 48 |

