Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
Cast from nickel-aluminum bronze
Available with aluminum handles
Non-Sparking Wrench, Tools
Ampco W-215AL Adjustable Pipe Wrenches, 5-11/16″, 36-1/50″ Length-(Each)
$1,087.90
SKU: TLV210
Categories: Non-Sparking Wrench, Tools
Tags: Adjustable Pipe Wrenches, Non-Sparking Wrenches, W-215AL
Brand: Ampco
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 0.01 × 0.47 in |
| Overall Length | 36-1/50" |
| Size | 5-11/16" |
| Bearing Type | Roller |
| Swivel Radius | 5" |
| Overall Height | 7-1/2" |
| Wheel Colour | Grey |
Recently Viewed Products
-
Ballnose Cone Burr
Walter Surface Technologies Drillco® Aluminum Cut Cylindrical Burr (Each)-Click on options for variations & Details.
$37.02 – $131.96Price range: $37.02 through $131.96 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Ladder Parts & Accessories
Ergodyne 19198 Arsenal 5302 Ladder Shoulder Lifting Strap-(Each)
$28.03 Add to cart






