Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
Cast from nickel-aluminum bronze
Available with aluminum handles
Non-Sparking Wrench, Tools
Ampco W-214AL Adjustable Pipe Wrenches, 4-1/4″, 24-1/50″ Length-(Each)
$683.70
| Weight | 5.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.85833 × 0.15 × 0.35833 in |
| Overall Length | 24-1/50" |
| Size | 4-1/4" |
| Bearing Type | Roller |
| Swivel Radius | 3-3/4" |
| Overall Height | 5-5/8" |
| Wheel Colour | Grey |

