Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
Cast from nickel-aluminum bronze
Available with aluminum handles
Non-Sparking Wrench, Tools
Ampco W-213AL Adjustable Pipe Wrenches, 3-3/16″, 18-11/100″ Length-(Each)
$563.30
| Weight | 3.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 0.20833 × 1.375 in |
| Overall Length | 18-11/100" |
| Size | 3-3/16" |
| Shape | Round |
| Centre Hole Diameter | 3-1/4" |
| Maximum Machine Speed | 3000 RPM |
| Certification(s) | Green Seal? |

