Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
Cast from nickel-aluminum bronze
Available with aluminum handles
Non-Sparking Wrench, Tools
Ampco W-211AL Adjustable Pipe Wrenches, 2-1/2″, 10-3/100″ Length-(Each)
$403.34
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.83 × 0.01 × 0.21 in |
| Overall Length | 10-3/100" |
| Size | 2-1/2" |
| Shape | Round |
| Centre Hole Diameter | 3-1/4" |
| Maximum Machine Speed | 3000 RPM |
| Certification(s) | Green Seal? |

