Flat-back scratch brush
Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
| Weight | 0.884 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.60833 × 0.21666 × 0.19166 in |
| Overall Length | 7-1/4" |
| Bristle Length | 1-3/4" |
| Bristle Width | 2-1/4" |
| Class | I and II |
| Division | 1 |
| Groups | A, B, C, D, E, F, G |
| Safety Rated | Class 1, Div. 1 |
| Weight | 0.75 lbs. |

