Shoe-handle scratch brush
Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion-Resistant
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.28404 × 0.28404 × 0.28404 in |
| Overall Length | 10" |
| Bristle Length | 1-1/8" |
| Bristle Width | 1-1/8" |
| Cv Value | 5.3 |
| Temperature Limits | -4 to 250?F (-20 to 121?C) |
| Body Finish | Nickel Plated |
| Ball Finish | Chrome |
| Weight | 0.4 lbs. |

