Slip and anti-static additives are blended to provide for easy opening of the bag
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Alte-Rego UTL433156-CLR75-20 Industrial Bags, Utility, 43″ W x 56″ L, 2 mils, Clear, 211.98 L (56 Gal.) Capacity-(Roll of 75)
$184.06
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.66666 × 0.56666 × 0.56666 in |
| Strength | Utility |
| Dimensions | 43" W x 56" L |
| Qty/Pkg. | 75 |
| Colour | Clear |
| Thickness | 2 mils |
| Material | Polyethylene |
| Type | Open Top |
| Volume Capacity | 211.98 L (56 Gal.) |

