Strong 4 mil bags in an ideal format for the job site or in a vehicle
Bags are on a roll in a dispensing carton
Easily pull out one bag at a time
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Alte-Rego FC354815-BLK Contractor Liners, Strong, 35″ W x 48″ L, 4 mils, Black, 166.55 L (44 Gal.) Capacity-(Pack of 15)
$24.00
| Weight | 6.772 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.94166 × 0.45833 × 0.625 in |
| Strength | Strong |
| Dimensions | 35" W x 48" L |
| Qty/Pkg. | 15 |
| Colour | Black |
| Thickness | 4 mils |
| Material | Recycled Material |
| Type | Open Top |
| Volume Capacity | 166.55 L (44 Gal.) |
| Mill Thickness | 4 mil |

