Strong 2 mil bags in an ideal format for the job site or in a vehicle
Bags are on a roll in a dispensing carton
Easily pull out one bag at a time
Facility Maintenance, Industrial Garbage Bags
Alte-Rego FC304815-BLK Contractor Liners, Strong, 30″ W x 48″ L, 4 mils, Black, 124.91 L (33 Gal.) Capacity-(Pack of 15)
$24.26
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.63 × 0.42 × 0.92 in |
| Strength | Strong |
| Dimensions | 30" W x 48" L |
| Qty/Pkg. | 15 |
| Colour | Black |
| Thickness | 4 mils |
| Material | Recycled Material |
| Type | Open Top |
| Volume Capacity | 124.91 L (33 Gal.) |
| Mill Thickness | 4 mil |

