Constructed in three cross linked layers of film
Specifically designed for the rigours of asbestos abatement
Noticeably more tough and puncture resistant than normal liners due to Sure-Guard ? liners being made with high grade virgin resins
Ideal for the toughest abatement, restoration, environmental and industrial applications
Facility Maintenance, Hazardous Waste Bag
Alte-Rego AR264076CL100 Sure-Guard Hazardous Waste Removal Liners, Asbestos, 40″ L x 26″ W, 3 mil-(Pack of 100)
$103.21
| Weight | 21.926 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.54166 × 2.23333 × 0.54166 in |
| Hazard Type | Asbestos |
| Length | 40" |
| Width | 26" |
| Colour | Clear |
| Qty/Pkg. | 100 |
| Strength | 3X Strong |
| Thickness | 3 mil |

